Sunday, 14 Apr 2024

Khalidov vs Adamek – XTB KSW Epic w Gliwicach

Mamed Khalidov vs Tomasz Adamek

Na zakończenie pierwszego kwartału 2024 w mieszanych sztukach walki na kibiców czeka prawdziwa bomba! Bo jak inaczej nazwać pojedynek dwóch wielkich postaci świata pięściarstwa. Z jednej strony król oktagonu – Mamed Khalidov, z drugiej były mistrz świata federacji IBF i IBO w boksie w wadze junior ciężkiej. Do tego WBC w wadze półciężkiej – Tomasz Adamek. Walka dwóch wielkich mistrzów to swoiste spięcie klamrą dwudziestej rocznicy powstania organizacji KSW. Dodajmy, że Mamed Khalidov stoczył już w MMA 47 walk. Bilans: 37-8-2, Adamek po raz ostatni boksował w październiku 2018 w Chicago. Przegrał tam przez nokaut z Jarellem Millerem. Walka Khalidov-Adamek ma się odbyć na dystansie 6 rund.

Karta walk na XTB KSW Epic

Po krótkim wprowadzeniu do gali zobaczmy, jak prezentuje się karta walk podczas gali XTB KSW Epic 24 lutego 2024 w PreZero Arenie w Gliwicach.

  • Mamed Khalidov vs Tomasz Adamek
  • Piotr Kacprzak vs Adam Brysz
  • Michał Królik vs Vaclav Sivak
  • Muslim Tulshaev vs Konrad Rusiński

Turniej Mistrzowski w wadze półciężkiej podczas XTB KSW Epic

Gala XTB KSW Epic to nie tylko walka wieczoru Khalidov vs. Adamek. W trakcie jej trwania rozegrany zostanie Turniej Mistrzowski w wadze półciężkiej. W szranki o posiadanie tego pasa stanie czterech zawodników: Rafał Haratyk( 17-5-2,5KO,5SUB), Marcin Wójcik (19-8, 11 KO, 6 SUB), Kleber Raimundo Silva (22-12,1NC,15KO,3SUB), Damian Piwowarczyk (7-2,3KO,3SUB). Co ciekawe o tym, kto z kim zawalczy, zadecydują… fani podczas głosowania. To zaplanowane jest na piątek, 19 stycznia poprzez stronę kswepic.tv.

Kiedy i gdzie i o której odbędzie się XTB KSW Epic?

Gala XTB KSW Epic z udziałem między innymi Mameda Khalidova i Tomasza Adamka zaplanowana jest na 24 lutego 2024 w Pre Zero Arenie w Gliwicach. Początek wydarzenia o godzinie 19:00.