Monday, 11 Dec 2023

Final Six Ligi Narodów. Polscy siatkarze zagrają w rezerwowym składzie

Jak poradzi sobie reprezentacja Polski w siatkówce?

W Chicago polscy siatkarze powalczą w finale turnieju Ligi Narodów. Trener reprezentacji Vital Heynen zdecydował się zostawić w kraju praktycznie wszystkich, ubiegłorocznych mistrzów świata.

Mistrzowie trenują w Zakopanem

Belgijski trener polskich siatkarzy nie zdecydował się zabrać na turniej do USA m.in. Fabiana Drzyzgi, Artura Szalpuka, Dawida Konarskiego, Piotra Nowakowskiego, Aleksandra Śliwki, Jakuba Kochanowskiego, czy Grzegorza Łomacza, którzy podobnie jak m.in. Wilfredo Leon, Michał Kubiak, czy Paweł Zatorski trenują w Zakopanem, gdzie przygotowują się do turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich. Odbędzie się on w dniach 9-11 sierpnia w Gdańsku.

Trener siatkarzy wyjaśnia swój wybór

Szkoleniowiec polskiej reprezentacji w siatkówce mężczyzn nie ukrywa, że chce trochę oszczędzić najważniejszych zawodników, ale nie zgadza się z opiniami, że w Chicago zagra słaby zespół. – Francja też stawi się na Final Six bez kilku liderów np. Earvina N’Gapetha, Nicolasa Le Goffa, Jenii Grebennikova czy Stephena Boyera. Do Chicago wysyłam głównie młody zespół, ale doświadczenia na pewno im nie zabraknie. Właśnie dlatego w składzie jest Andrzej Wrona, który będzie służył im pomocą nie tylko na boisku, ale i poza nim. Uważam, że jest na to gotowy i widzę same pozytywne aspekty takiego rozwiązania – powiedział Vital Heynen w rozmowie z “Przeglądem Sportowym”.

rezerwowy skład reprezentacji Polski podczas Final Six Ligi Narodów

Polscy siatkarze zaczną z Brazylią

W turnieju finałowym Polska, która awansowała do niego z piątego miejsca, zagra w grupie z dwoma najlepszymi ekipami fazy zasadniczej. W środę o godz. 23.30 z Brazylią i dzień później o północy z Iranem. W grupie A są z kolei Amerykanie, Rosjanie i Francuzi. Do półfinałów awansują po dwa najlepsze zespoły.

Kadra na turniej Final Six w Chicago

Rozgrywający: Marcin Janusz, Marcin Komenda;

Atakujący: Bartłomiej Bołądź, Łukasz Kaczmarek, Maciej Muzaj; 

Środkowi: Norbert Huber, Karol Kłos, Andrzej Wrona; 

Przyjmujący: Bartosz Bednorz, Tomasz Fornal, Bartosz Kwolek, Piotr Łukasik; 

Libero: Jędrzej Gruszczyński, Jakub Popiwczak.

Dodaj komentarz