Monday, 11 Dec 2023

Hiszpanie obronili tytuł! Emocjonujący finał ME 2020 w piłce ręcznej

Hiszpania mistrzem Europy w piłce ręcznej

Najlepsze drużyny piłki ręcznej w Europie

To był finał godny najważniejszego meczu piłki ręcznej na Starym Kontynencie. W spotkaniu o mistrzostwo Europy Hiszpania po dramatycznym spotkaniu pokonała Chorwację 22:20. Tym samym drużyna z Półwyspu Iberyjskiego jest pierwszym zespołem od 18 lat, który obronił to trofeum. Skład finału ME w piłce ręcznej był chyba do przewidzenia i był to najlepszy możliwy zestaw. Hiszpania i Chorwacja po raz 9 na 14 turniejów znalazły się w najlepszej czwórce mistrzostw Europy, czyli awansowały do półfinałów.

Początek dla Chorwacji, potem… bramka za bramkę

Już pierwszy fragment meczu pokazał, że będzie to niezwykle wyrównane spotkanie. Pierwsze minuty należały do Chorwacji, która odskoczył Hiszpanii na kilka bramek. W końcu jednak Hiszpanie doprowadzili do remisu i do przerwy prowadzili w finale 12:11. Początek drugiej połowy należał do mistrzów Europy, którzy odskoczyli rywalom na cztery bramki, ale później w ich grze coś się zacięło. Najczęstszym wynikiem był remis, który towarzyszył kibicom i drużynom do ostatnich akcji. Ostatecznie jednak to Hiszpania wygrała 22:20 i obroniła mistrzostwo Europy w piłce ręcznej. Dwa lata temu Hiszpanie wygrali ME 2018 pewnie pokonując w finale Szwecję 29:23.

Hiszpania - Chorwacja 22:20 w finale ME 2020 w piłce ręcznej

Mistrzostwa w piłce ręcznej w trzech krajach

Tegoroczne mistrzostwa mężczyzn w piłce ręcznej zostały rozegrane w trzech krajach – Szwecji, Norwegii i Austrii. Trwały przez 17 dni. Finał odbył się w Sztokholmie, a oprócz Hiszpanii i Chorwacji medal (brązowy) przypadł w udziale reprezentacji Norwegii. Królem strzelców turnieju został Norweg Sander Sagosen z 65 bramkami na koncie, a MVP EURO 2020 został wybrany Chorwat Domagoj Duvnjak.

Słaby występ Polski w ME

Reprezentacja Polski w piłce ręcznej występowała na Mistrzostwach Europy w grupie F, gdzie rywalami biało-czerwonych byli Słoweńcy, Szwedzi i Szwajcarzy. Polacy przegrali wszystkie trzy mecze i zajęli ostatnie miejsce w grupie. Dalej awansowały drużyny Słowenii i Szwecji.

Dodaj komentarz