Monday, 11 Dec 2023

Czy kontuzja Roberta Lewandowskiego wpłynie na grę FC Barcelony?

Kontuzja Roberta Lewandowskiego

W poniedziałek rozpoczęło się pierwsze zgrupowanie reprezentacji Polski pod wodzą nowego selekcjonera Michała Probierza, przed decydującymi meczami eliminacji Euro 2024. Aby zachować szanse awansu na europejski mistrzostwa, biało-czerwoni muszą wygrać spotkania z Wyspami Owczymi, Mołdawią i Czechami. W realizacji tej misji naszej reprezentacji z powodu kontuzji nie pomoże jej kapitan, zawodnik FC Barcelona, Robert Lewandowski. Jak bardzo jest ona poważna? Wyjaśniamy w poniższym artykule.

Kontuzja Roberta Lewandowskiego w meczu z FC Porto

Nowy selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Polski, Michał Probierz przejmuje kadrę w arcytrudnym momencie. Biało-czerwoni z dorobkiem 6 punktów zajmują przedostatnie miejsce w grupie E eliminacji ME. Cel postawiony przez Prezesa PZPN, Cezarego Kuleszę, przed następcą Fernando Santosa nie zmienia się, jest nim awans na przyszłoroczne finały ME w Niemczech. Już na początku pracy z kadrą trener Michał Probierz musi na cito rozwiązać kilka spraw. Główne cele, rozpoczętego w poniedziałek zgrupowania to odbudowanie morale zespołu oraz odniesienie zwycięstw w czekających nas w październiku meczach z Wyspami Owczymi i Mołdawią. Z pewnością byłoby łatwiej, gdyby nie kontuzja lidera i kapitana polskiej kadry. Robert Lewandowski zmuszony był opuścić boisko jeszcze przed przerwą, konkretnie w 34. minucie meczu 2. kolejki Ligi Mistrzów z FC Porto. Powodem tego, że Polak nie dokończył spotkania było, jak wykazały późniejsze badania, skręcenie lewej kostki. Co ciekawe sędzia Anthony Taylor, prowadzący ten mecz, mimo protestów piłkarzy FC Barcelona nie zdecydował się ukarać piłkarza Porto za ten faul żółtą kartką. Sport po raz kolejny ujawnił swoją nieprzewidywalność…

Lewandowski opuści zgrupowanie reprezentacji Polski

Kontuzja Roberta Lewandowskiego jeszcze bardziej komplikuje i tak już trudną sytuację reprezentacji Polski w walce o awans na Euro 2024. Kapitan Polaków wypadł z rozpoczętego w poniedziałek w Warszawie zgrupowania. Z powodu kontuzji, Lewandowski nie pomoże biało-czerwonym w meczach z Wyspami Owczymi, Mołdawią i Czechami. W jego miejsce powołany został Kamil Grosicki. Sport pokazał, że nieszczęście jednego, może być szansą dla zmiennika. Przypomnijmy, że mecz z Wyspami Owczymi odbył się w czwartek, 12 października. Polacy na Wyspy Owcze wylecieli w środę.

Jak kontuzja Lewandowskiego może wpłynąć na grę FC Barcelony?

Uraz kostki Roberta Lewandowskiego to nie lada utrudnienie nie tylko dla reprezentacji Polski, ale także FC Barcelony. Reprezentant Polski jest jedną z kluczowych postaci dla trenera Blaugrany Xaviego Hernandeza, przy ustalaniu składu na mecze. Na początku nowego sezonu ligowego FC Barcelona prezentuje się znakomicie. Potwierdzeniem tego jest aktualnie trzecie miejsce w La Liga i status niepokonanej drużyny w kampanii ligowej. Z 21 goli, które Barca strzeliła w tym sezonie La Liga, 5 było autorstwa Roberta Lewandowskiego. Mimo kontuzji reprezentanta Polski potencjał ofensywny Barcelony wciąż jest ogromny. Pod nieobecność Polaka odpowiedzialność za zdobywanie bramek wezmą na siebie tacy piłkarze jak Joao Felix, Ferran Torres czy Ilkay Gundogan.

Kiedy Lewandowski wróci do gry po kontuzji?

Robert Lewandowski rozpoczął walkę z czasem. Kibice z pewnością zastanawiają się kiedy Polak będzie w stanie wrócić do gry. I rzecz najważniejsza. Czy będzie gotowy do meczu z Realem Madryt w ramach El Clasico? Przypomnijmy. Pierwsze w sezonie 2023/2024 starcie gigantów futbolu – FC Barcelona kontra Real Madryt zaplanowane jest na 28 października. Początek meczu o godzinie 16:15. Klub Polaka właśnie 28 października podaje jako realny termin powrotu Lewandowskiego do gry. Czy tak będzie? Przekonamy się już niebawem.