Monday, 11 Dec 2023

Bartosz Kurek najlepszym polskim atakującym 

Na przestrzeni kilku ostatnich dekad zarówno kibice, jak i selekcjonerzy siatkarskiej reprezentacji Polski mogli być spokojni jeśli chodzi o obsadę pozycji atakującego w kadrze. Grzegorz Szymański, Paweł Papke, Zbigniew Bartman – to tylko kilka nazwisk na długiej liście atakujących reprezentacji Polski. Od 2007 roku do tego grona dołączył Bartosz Kurek. Zawodnik Wolf Dogs Nagoya przeżywa znakomity czas. Potwierdzeniem sukcesy indywidualne i zespołowe.

Bartosz Kurek – sukcesy siatkarza

35-letni Bartosz Kurek na parkietach ligi polskiej zadebiutował w sezonie 2004-2005 w barwach AZS-u PWSZ Nysa. Rok gry w zespole z Opolszczyzny wystarczył, by jego talent dostrzegli działacze Mostostalu Azoty Kędzierzyn Koźle. To stamtąd w 2007 roku wypłynął na szerokie reprezentacyjne wody. Na polskich parkietach największe sukcesy odnosił w barwach Skry Bełchatów, z którą w sumie siedmiokrotnie zdobywał medale mistrzostw Polski. Po niezwykle udanym czasie w Bełchatowie próbował swoich sił we Włoszech, Rosji, Turcji, a nawet odległej Japonii. Obecnie Kurek reprezentuje barwy japońskiego klubu Wolf Dogs Nagoya.  

Bartosz Kurek a siatkarska reprezentacja Polski

Mimo że w reprezentacji Polski Bartosz Kurek gra od 2007 roku to na sukcesy reprezentacyjne musiał poczekać nieco dłużej. Konkretnie do 2009 roku. Wtedy sięgnął z kadrą po złoty medal ME w Turcji. Ten sukces napędził machinę kolejnych medali i sukcesów Polaków z Bartoszem Kurkiem w składzie. Obecnie jeśli chodzi o siatkarską reprezentację Polski Kurek ma tych medali na swoim koncie włączając tegoroczną Ligę Narodów, już czternaście. Zarówno zawodnik, jak i reprezentacja nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa na arenie międzynarodowej. 

Bartosz Kurek najlepszym polskim atakującym

Sukcesy Bartosza Kurka i reprezentacji Polski nie pozostały bez echa jeśli chodzi o wszelkiego rodzaju rankingi siatkarskie. W jednym z nich, sporządzonym przez użytkowników największej siatkarskiej bazy danych – Volleybox – Bartosz Kurek sklasyfikowany został na 15. miejscu zostając tym samym uznany najlepszym polskim atakującym. Znając ambicję najlepszego polskiego siatkarza, to nie koniec wyróżnień i sukcesów w jego bogatej karierze. Najważniejsza impreza czterolecia – Igrzyska Olimpijskie w Paryżu – dopiero przed nim!

Kiedy następny mecz Bartosza Kurka?

Aktualnie Bartosz Kurek wraz z reprezentacją Polski rywalizuje w ME siatkarzy. Biało-czerwoni bez trudu wygrali swoją grupę eliminacyjną i awansowali do fazy pucharowej. Kibice zapewne zastanawiają się, kiedy następny mecz reprezentacji Polski w siatkówce?